شماره جدید

حضرت فاطمه، بانوی نمونه اسلام
از شخصیت فاطمه سخن گفتن بسیار دشوار است.فاطمه یک زن بود ، آنچنان که اسلام می خواهد که زن باشد.تصویر سیمای او را پیامبر ، خود رسم کرده بود و او را در کوران سختی و فقر و مبارزه و آموزش های عمیق و شگفت انسانی خویش پرورده و ناب ساخته بود.
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷
[ تعداد بازدید:۸۹۷ ]

بانوان

مبانی خلقت زنان در اسلام و مقایسه زنان و مردان / بخش دوم
در ادامه مقاله تساوی حقوق زن و مرد به بررسی مسایلی از قبیل تفاوت های میان مردان و زنان ازدیدگاه های متفاوت و نظام مندی دستگاه آفرینش در قاعده گسترش, افزایش و بقاى نوع بشر و .... را مورد بررسی قرار دهیم .
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
[ تعداد بازدید:۵۳۵ ]
مبانی خلقت زنان در اسلام و مقایسه زنان ومردان
در این مقاله سعی شده است تا موضوع تساوی حقوق زن و مرد را مورد بررسی قرار دهیم.
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
[ تعداد بازدید:۲۸۳ ]
عملکرد زنان در سرمایه گذاری های اقتصادی
عموماً تنظیم امور مالی در درون خانه، به ‌عهده خانم ‌ها است. هزینه‌ های خورد و خوراک، پوشاک، پرداخت قبوض، خرید وسایل خانگی و مانند آن؛ اما مساله اینجاست که خانم‌ ها در امر سرمایه‌گذاری بسیار محتاط هستند.
یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید:۴۵۵ ]
نقش زنان در واقعه عاشورا
بی تردید یکی از گروه های نقش آفرین در نهضت عاشورا، زنان بودند. اگر اسلام با قیام امام حسین علیه السلام زنده است، سهم بزرگی از آن مربوط به زنانی است که تاریخ، مانند آن را کمتر دیده است
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
[ تعداد بازدید:۲,۱۱۲ ]
10 نکته کلیدی مدیریت زمان برای خانم های شاغل
برای تمام خانم‌های شاغل آن هم از نوع همسر و مادر اولویت‌بندی و کمبود زمان چالش بزرگی است و مدیریت وظایف خانه و بیرون مهم‌ترین دغدغه آنهاست؛
شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۱۶
[ تعداد بازدید:۱۸۱ ]
آسیب فضای مجازی بر خانواده
از زمانى که اینترنت وارد فضاى زندگى انسان شده تا به امروز، على رغم تمام محاسن و مزایاى آن، یکسرى دغدغه ها و نگرانى هایى را بر خانواده ها تحمیل نموده است. موضوعی که درتمام جوامع موضوعیت داشته و محدود به جامعه و یا اقلیتی خاص نمی شود.
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید:۹۲۳ ]
زنان و امنیت اجتماعی
موضوع امنیت اجتماعی از جمله مباحثی است که در سال های اخیر مورد توجه محافل علمی و پژوهشی قرار گرفته و دلیل آن هم نقش قابل توجه مقوله امنیت اجتماعی و از آن مهم تر بحث احساس امنیت اجتماعی در تهدید و یا تقویت زیرساختهای پیشرفت یک اجتماع است.
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
[ تعداد بازدید:۲,۲۰۸ ]
نکات خانه داری برای زنان شاغل
امروز در اکثر کشورهای پیشرفته 85 درصد زنان 25 تا 49 سال درکنار زندگی خانوادگی خود، زندگی حرفه‌ای‌شان را نیز دنبال می‌کنند. مادران شاغل عموماً تلاش می‌کنند از پرستار بچه یا مهدها یا اطرافیان برای هماهنگ‌کردن کار و کودکشان، کمک بگیرند.
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۲۲
[ تعداد بازدید:۹۲۵ ]
بررسی علل به وجود آمدن استرس در زنان شاغل و راه های مبارزه با آن
استرس یکی از مهم‌ترین علل بروز اختلالات جسمی و روانی است؛ بررسی‌های گوناگون نشان دهنده این است که 70 تا 90 درصد بیماری‌ها با استرس ارتباط دارند؛ فهرست بیماری‌های ناشی از استرس، سرطان، بیماری قلبی، آسم و میگرن را در برمی‌گیرد.
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۷
[ تعداد بازدید:۱,۳۸۹ ]
لوگو-خانواده

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی