شماره جدید

پاک سازی ذهن از افکار منفی
افکار منفی انسان باعث هدر رفتن نیرو و انرژی روانی او می‌شوند و در واقع مثل موانعی هستند که مسیر فرد را برای رسیدن به اهدافش سد می‌کنند و حتی مانع این می‌شوند که فرد بتواند برای خود اهدافی را معین کند. افکار منفی احساس نشاط و شادابی را از زندگی فرد می‌گیرد، موجب کاهش اعتماد به نفس او و اعتقاد به توانایی هایش می‌شود.
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۴۲
[ تعداد بازدید:۷۵۱ ]

روانشناسی

چگونه برترس خود غلبه کنیم
ترس، احساسی است که هر انسانی آن را می‌شناسد. انسان‌ها از آن به‌عنوان احساسی ناخوشایند یاد و از آن دوری می‌کنند، چراکه این احساس بنابر طبیعت خود زمانی ظاهر می‌شود که خطری درونی یا بیرونی فرد را تهدید می‌کند.
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
[ تعداد بازدید:۴۰۵ ]
کابوس شبانه
تقریبا همه ما با کابوس شبانه آشنا هستیم؛ خوابی که وحشتناک است، ترس زیادی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود فرد با تپش قلب، تعریق و داد و فریاد از خواب بیدار شود.
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
[ تعداد بازدید:۴۴۵ ]
شناخت فوبیا
فوبیا در لغت به معنای نفرت و ترس بیمارگونه است. از لحاظ علمی، فوبیا به ترس مفرط و غیرمنطقی از شیء یا موقعیت و شرایط خاص و معینی اطلاق می شود که در کارکردهای معمول شخصی و اجتماعی فرد تداخل ایجاد کند.
یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید:۵۲۱ ]
حسادت و درمان آن
اغلب روان‌شناسان توافق دارند که حسادت یکی از شایع‌ترین هیجانات انسانی است که مستقیماً به روابط بین افراد مربوط می‌شود.عده ای از روان کاوان معتقدند که حسادت نتیجه آن است که فرد احساس آشفتگی ، ضعف و ناتوانی ، پوچی ، آسیب پذیری و ترس شدید می کند .
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
[ تعداد بازدید:۴۴۹ ]
خجالتی بودن خود را رفع کنید
یکی دیگر از مسائلی که امروزه بسیاری از افراد دچار آن هستند ، مسئله ی خجالتی بودن است. خجالت کشیدن می تواند تاثیر مستقیمی بر روی رفتار های اجتماعی فرد داشته باشد و در مواقعی نیز باعث می شود که او از حق و حقوق خود بگذرد.
شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۰۵
[ تعداد بازدید:۳۶۱ ]
بهره مندی از اوقات فراغت
با شروع فصل تابستان همه به یاد اوقات فراغت دانش‌آموزان می‌افتند و می‌خواهند با برنامه‌ریزی صحیح به بهترین شکل از این روزها استفاده کنند. البته همه تصور می‌کنند اوقات فراغت فقط مخصوص بچه‌هاست و بزرگ‌ترها هیچ زمانی را برای فراغت ندارند.
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید:۲۰۷ ]
اینترنت، فضای مجازی و نوجوانان
دوره نوجوانی که با بلوغ همراه است از حساس ترین دوره رشد زندگی هر فرد است.چرا که دراین دوره هویت نوجوان درهر زمینه ای در حال شگل گیری است از جمله هویت تحصیلی ، مفهوم وچگونگی ارتباط با جنس موافق ومخالف، باورهای مذهبی ،سیاسی، اجتماعی،شغلی ،عشق و....و از آنجا که نوجوان سرمایه اصلی هر جامعه است ، چگونگی شکل گیری هویت او مثل چگونه نگاه کردن او به موارد مذکوربسیار مهم است از این جهت امروزه در جوامع پیشرفته سرمایه گذاری دقیق و علمی بر روی این قشر از جامعه انجام می شود.
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
[ تعداد بازدید:۳۷۱ ]
شادی، شادی می آورد
شادی یکی از هیجانات اصلی انسان است، یک حس درونی است که نشانه های فکری، رفتاری زیادی دارد. در واقع شاد بودن می تواند بیانگر میزان رضایتمندی فرد از زندگیش باشد.
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۲۷
[ تعداد بازدید:۶۹۳ ]
هراس اجتماعی و نحوه پیشگیری و درمان آن
نگران بودن در زمان های استرس زا طبیعی است. اما برخی افراد هر روز در تنش هستند و اضطراب دارند، حتی اگر جای نگرانی نباشد. وقتی این حالت شش ماه یا بیشتر ادامه پیدا می کند، به اختلالی اجتماعی تبدیل می شود. متاسفانه افراد زیادی از این بیماری خود بی اطلاع هستند و بنابراین، درمان هایی را از دست می دهند که منجر به زندگی بهتر و شادتر آن ها می شود. ماحصل گفتگوی ما با شیرین ایزدی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی دراین خصوص را بخوانید
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۵
[ تعداد بازدید:۱۷۳ ]
لوگو-خانواده

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی