شماره جدید

عوارض روغن پالم
روغن پالم یا نخل نوعی روغن گیاهی است که از مغز میوه نخل روغنی استخراج می‌شود.به‌کارگیری روغن نخل به‌عنوان سوخت گیاهی از چند سال اخیر، موجب افزایش تقاضای جهانی و در نتیجه افزایش قیمت آن هم شده‌است. کشور مالزی بزرگ‌ترین تولیدکننده روغن نخل در دنیا است . و در اکثر خیابانهای شهرهای مالزی این درخت به فراوانی دیده می شود.
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۳۱
[ تعداد بازدید:۲,۴۴۹ ]

سلامت

هرم غذایی چیست؟
هرم غذایی نشان دهنده گروه های غذایی و موادی است که در هر گروه جای می گیرند.
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
[ تعداد بازدید:۷,۲۴۲ ]
رژیم غذایی در افراد مبتلا به کم کاری تیرویید
برخلاف مبتلایان به پرکاری تیروئید، این بیماران باید از مصرف زیاد مواد غذایی گواتروژن پرهیز کنند و سبزی جات را به صورت پخته مصرف نمایند.
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
[ تعداد بازدید:۶۲۵ ]
تشخیص عسل مرغوب
عسل طبیعی حاصل از زنبور دارای بهای بالایی است و برعکس موادی مانند گلوکز مایع که از کارخانه های نشاسته و گلوتن به دست می آید به مراتب ارزان تر بوده
و دارای ویژگی های ظاهری کم و بیش شبیه عسل است،
یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید:۳۹۰ ]
سودای پخت
جوش شیرین با نام علمی سدیم بی کربنات یک ماده آلی است که خواص ضد اسیدی دارد . در بسیاری از مواد غذایی به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی کاربرد دارد . به عنوان مثال می توان گفت که جوش شیرین مزه تند نوشابه ها را گرفته و آنها را خوش طعم تر می کند. مصرف این ماده به عنوان مخمر در تولید کباب ،باعث می شود عمل تخمیر زودتر صورت بگیرد .
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
[ تعداد بازدید:۷۶۱ ]
علت و رفع چاقی دور شکم
آرزوی خیلی از افراد این است که چاق نشوند و اگر قرار است چاق شوند چربی به طور یکسان در بدنشان توزیع شود. اما همیشه این آرزو محقق نمی شود و چربی ها بیشتر در ناحیه شکم و پهلوها جمع می شوند.
شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۰۱
[ تعداد بازدید:۸۸۴ ]
سبزی های بیشتری به روز خودتان اضافه کنید/ 10نکته برای کمک  به شما برای خوردن بیشتر سبزی ها
خوردن بیشتر سبزی ها ساده است! خوردن سبزی مهم است زیرا سبزی ها تامین کننده ویتامین ، مواد معدنی و کم کالری هستند. برای گنجاندن سبزی های بیشتر در وعده های غذایی خودتان، توصیه می کنیم آنها را نه تنها در وعده های غذایی بلکه می توانید به صورت اسنک در مابین وعده های غذایی مصرف کنید.
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید:۳۵۰ ]
ورزش و تغذیه سالم عوامل پیشگیری وکنترل دیابت
دیابت شایع‌ترین بیماری متابولیک در سرتاسر دنیاست و مشخصه اصلی آن افزایش پایدار و بالای قند خون است که عوارض مختلفی دارد. خوشبختانه در سال های اخیر، آمار مرگ و میر بر اثر دیابت وبیماری های قلبی ناشی از آن کاهش یافته است.
چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۰۵
[ تعداد بازدید:۴۳۱ ]
در تعطیلات نوروز انتخاب های سالم داشته باشید/10 نکته برای تعطیلات  سالم
تعطیلات عید از رسوم باستانی ـ سنتی است که ریشه در فرهنگ ما دارد، همچنان که عید را جشن می گیرید، در نظر بگیرید تغییرات کمی می توانید در زمان تعطیلات ایجاد کنید تا وعده های سالم و روزهای فعال داشته باشید.
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
[ تعداد بازدید:۳۲۰ ]
بهداشت حرفه ای  تضمین سلامتی کارکنان
وضعیت سلامت کارکنان شاغل در شرکتها را ادارات بهداشت تحت نظارت دارد.یکی از مهمترین واساسی ترین برنامه های پیشگیری از بروز بیماریها وحوادث، انجام معاینات پزشکی جهت افراد شاغل می باشد که شامل معاینات پیش از استخدام ،معاینات ادواری،معاینات اختصاصی ومعاینات در هنگام تغییر شغل است.کارشناسان بهداشت شرکتها سالیانه با انجام معاینات ادواری و با صرف کمترین هزینه، بیماری را شناسایی و جلوی پیشرفت بیماری را گرفته وسلامت شاغلین را تضمین می نمایند.
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
[ تعداد بازدید:۵۲۶ ]
لوگو-خانواده

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی